neděle 2. listopadu 2014

Podzimní prosluněný Ludvíkov

Již delší dobu se chci podívat do jedné z nejnovějších a nejvíce rozrůstající se bouldrové oblasti v ČR, do Ludvíkova. Konečně k tomu nastala vhodná příležitost, a tak začátkem podzimních prázdnin vyrážíme společně s Šárkou a Sendynkou potrápit tamější bouldry. Dost jsem viděl na videích, takže vím, že se máme opravdu na co těšit.
Celou cestu z Poličky je mlha a chvíli dokonce i mrholí. Naštěstí asi 10 km před Ludvíkovem se až zázračně vyjasní a všude je sucho. To dokáže vykouzlit usměv na rtech.
Po příjezdu nás okamžitě celá oblast nadchne a s radostí se dáváme do lezení. Rozlézám se v pár moc pěkných šestkách a na flash přelézám Welcome to hell 7A+.
Přesunujeme se pod Ippona 7B+ a Osotogori 7C. Program je jasnej, motivace na nejvyšším stupni a podmínka taky skvělá, takže se pouštím do pokusu. Až překvapivě lehce se mi daří flash Ippona a poté přelézám na první pokus Osotogori. Moc to nechápu a trošku tápu nad uvedenou klasou, ale to je asi jedno, hlavně je to pěkné silové lezení v převise.
Šárinka na druhej vyběhne boulder Vhůru za 5A a jdeme za pistolníkem a banditou.
Obhlížím chyty v Banditovi 7C a zdá se mi to poměrně sjízdné. Dávám flashový pokus, a ten vychází. Obtížnost bych viděl spíš na lehké 7B+?
Vedlejší Pistolník též za 7B+ je už trochu o něčem jiném. Boulder se mi sice daří přelézt na první pokus, ale musel jsem vyvinout mnohem větší úsilí.
Potom obléhám Pistolníka low 7C/C+, ale už není moc síla a hlavně kůže, tak pro dnešek odolává.

Další den se budím už ve 4 a všechno mě bolí, hlavně brečím nad kůží na prstech.
V plánu je navštívit dva další sektory, Green a Dimenzi. Když ale jdeme kolem Pistolníka low 7C/C+, tak mi to nedá a jdu se pokusit smáznout včerejší rest. Úvodní kroky jdou lehce, když se dostanu do klíčového vypuštění nohou, kde jsem napnutej jak struna, tak necítím takovou sílu jako včera, ale dneska zhoupnutí udržím a boulder přelézám.
Můžeme tedy pokračovat s čistou hlavou dále do sektoru Dimenze, kde chci zkusit Temného Řitíře 7A+ a Temného řitíře low 7C, ale nejsem si úplně jistý, kde co začíná, tak přecházím na vedlejších 100 marných pokusů 7A, které flashuji. 

100 marných pokusů 7A

Oproti včerejšku je pěkný vedro a podmínka je ta tam, takže zbylé sedmičky na tomto kamenu vynechávám a jdeme do sektoru Green. Tady na mě čekají čtyři pěkné převislé sedmičky. Začínám Offsidem 7B+, kde se mi daří celkem na pohodu flash. Nad klasifikací už se nepozastavuji, protože v tom mám asi úplnou kaši. Okamžitě jdu na Gól 7A, který stejně jako následně Pelé 7A+ padá na první pokus. Ještě pozkouším Pokutový kop 7C, ale tady je na mě moc daleko levá pata a bez ní neodlepím zadek od země.  

Gól 7A

Teď přecházíme až do nejvýše položeného sektoru Vosí hnízdo, kde Šárouš pošle dva své projekty okolo 5A.

Šárka v projektu

Vracíme se až k hřbitovu, protože tam na Šárku čeká Tkanička 5A. Pěkně v tom bojuje, ale přelez se dneska nakonec nekoná.
Už jsme oba unavení a nemáme kůži, tak to balíme.

V úterý je na programu rest. Jako aktivitu volíme výlet na Praděd, což se nakonec moc "restovní" neukázalo. 
Opět se budím chvíli po čtvrté a z včerejšího výletu se ještě cítím pořádně unavený. Chvíli otravuji spící Šárku, a když už to nemůže vydržet, tak vyrážíme do skal. Dnes je hlavním cílem Kimono 7C+. Rozlézám se a jdu na to. První krok mi vystavuje stopku, tak zkouším alespoň další kroky. Ty už jdou. Asi pětkrát tečuju lištu v prvním kroku, ale nikdy jí nechytím. Přesunuji se na Kempus 1-3-5 7A. Nejdříve to lezu s lištou vpravo, ale to mi přijde tak za 6B, tak to jdu bez ní a klasa už jakž takž sedí. Dávám hned na první a jdu na Jumping flash 7A. Na druhý pokus se mi daří chytit topovou hranu a konečně dnes cítím pořádnou motivaci. Hned nabíhám do Kimona, vymýšlím lepší nohy a první krok udělám staticky, potom už to nepustím. Ještě si to jednou zopáknu na video a přejíždíme k sektorům u hřbitova.
Tady má Šárka rozlezenou Tkaničku 5A. Dneska parádně vyladí program a radostně boulder přelézá.

Šárky no-hand ve výlezu Tkaničky 5A

Já přemýšlím, jestli dneska ještě lízt nebo to nechat až na zítra. Samozřejmě mi to nedá a už sedím pod Temným Řitířem 7A+. Třikrát to pokazím a čtvrtým pokusem jsem nahoře. Hned nabíhám do prodloužení za 7C+ a na druhý pokus přelézám. Přišlo mi to jenom o trochu těžší než původní varianta, takže hodně schůdné 7C?

Temný řitíř 7A+

Ještě mám nějaké zbytky kůže, a tak jdu vyzkoušet ostré lišty ve Vzpomínkách na Švýcarsko 7A. Na druhý pokus slavím přelez a pro dnešek končíme.

Vzpomínky na Švýcarsko 7A


Čtvrtek je dost kritickej, chybí kůže a přebývá únava. Nejdříve zjistíme, že těsně u kamenu, kde chci pozkoušet Seiken jsou těžaři, kteří kácejí stromy, takže lízt se tam nedá, přejíždíme tedy na Green, kde se rozlezu v Kadilacu 7A a dávám se do boulderu Zpátky na Petráč 7C+. Tam rychle zjišťuji, že moje aktuální zásoby kůže jsou krajně nedostatečné, a tak po zkrokování dám tři marné pokusy a předávám štafetu Šárce. Ta se chvíli trápí v Levé lezečce 5B, a pak jdeme odpočívat.

Pátek je naším posledním dnem výjezdu a mě stále leží na mysli jediný boulder, který odolal mému tažení, Zpátky na Petráč 7C+. Ráno vstávám brzy a hned jak dostanu Šárku z postele, tak běžíme pod kámen. Kůže je pomálu a je mi jasné, že nemám víc jak tři pokusy.
Rozlézám se, opakuji kroky a jdu na pokus. V úvodních krocích se cítím silnější než včera, problémy nastávají až když se dostanu do 7A do kterého se boulder napojuje. Tam mi smeká noha a já rychle kontroluji prsty. Krev nikde, tak čistím chyty a jdu na další pokus. V Dalším pokuse lezu od začátku na max, ale touha po bouldru je opravdu velká, obě nejtěžší místa se mi daří přelézt, ale vůbec nemám vyhráno, protože mě najednou nic nebere, mám červeno před očima a beru vše, co mi přijde pod ruku, zachraňuje mě až velké madlo před výlezem. Mám obrovskou radost a moc si tohoto bouldru vážím, rozhodně patří mezi mé nejcennější skalpy. Když slézám z kamenu, zjišťuji, že z prostředníčku mě teče krev a mám tam pěknou díru, takže to byl poslední boulder, který jsem si na Ludvíkově vylezl. Jak se říká to nejlepší nakonec.
Cestou domů se ještě zastavujeme na procházku v Karlově Studánce, kde nasáváme nejčistější vzduch v ČR.


Překvapení nás čeká v Uničově, kde nám přestalo jet auto. Zdárně si zahrajeme na mechaniky a už nerušeně pokračujeme domů.


Výčet přelezených bouldrů:
Welcome to hell 7A+ (flash)
Ippon 7B+ (flash)
Osotogori 7C 
Bandita 7C (7B+ soft) (flash)
Pistolník 7B+ 
Pistolník low 7C/C+
100 marných pokusů low 7A (flash)
Offside 7B+ (soft) (flash)
Pelé 7A+ 
Gól 7A
Kempus 1-3-5 7A
Jumping flash 7A
Kimono 7C+
Temný Řitíř 7A+
Temný Řitíř low 7C+ (7C soft)
Vzpomínky na Švýcarsko 7A
Kadilac 7A
Zpátky na Petráč 7C+ (hard) 


Týden v Ludvíkově (video):

Žádné komentáře:

Okomentovat