úterý 14. ledna 2014

Vysočina bouldercup 2014

Letos se konal pátý ročník bouldrového závodu Vysočina bouldercup. Bylo tomu tak tradičně v Havlíčkově Brodě, a já jsem se závodu zúčastnil poprvé. 
V kvalifikaci bylo 31 bouldrů a do finále postupovalo 8 nejlepších. Mě se v kvalifikaci daří přelézt 28 bouldrů na 38 pokusů, a to mi vyneslo postupové 6. místo. Nevím jestli se z toho mám radovat nebo ne, protože ze dvou prstů už mi valí krev a síly taky není na rozdávání. 
Ve finále jsou postaveny 3 bouldry a leze se systémem on-sight. První boulder se mi daří na první pokus. Bohužel tam ale byla dost kousavá struktura a tak mi teče krev už ze sedmi prstů. Na druhý boulder tejpuji co se dá a jdu na to. Zastavuje mě hned první krok, kde je pro mě moc daleko špatný backhand, který nemůžu nabrat. Volím tedy jinou variantu, skáču rovnou do dalšího chytu, což se mi asi na 4 pokus podaří, za mohutného povzbuzování diváků, kteří byli opravdu super, dolézám až těsně před top, kde mi úplně dochází síla a padám. Při přesunu na třetí boulder jsem asi někde ztratil tejpku, a tak třetí boulder pořádně zakrvácím. "Naštěstí" jsou to jen první dva chyty protože dál už nejsem schopnej se dostat. 
Jirousovi se podařilo topnout všechny bouldry na první, a tak zaslouženě bere první místo, druhej je Banán, který těsně netopl třetí boulder a přišel tak o první místo. Já jsem si podržel 6. místo z kvalifikace. 
V holkách vyhrála Daniela Kotrbová. 
Díky organizátorům za super závody, Vlkům za odvoz, Honzovi za očištění 26. bouldru v kvaldě, který bych bez toho nevylezl a mým šlachám, že takový nápor vydrželi. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat