neděle 27. listopadu 2011

Mejcup 2011

Letos se opět konal již tradiční závod v boulderingu s názvem Mejcup. Do závodu bylo přihlášeno 333 lidí. Kvalifikace se konala na třech brněnských stěnách, Rajče, Freesport a Flash BB. Finále společně s afterparty bylo zakončeno v Brněnském klubu Fléda.
Já společně s Klimičem začínám kvalifikaci na Rajčeti, kde mi odolá jediný boulder. Potom přecházíme na asi 200 m vzdálený Freesport. Jsou tu samé dardy a po chvíli pochopím, že to není místo pro mě. Přejíždím tedy s Martinem na Flash. Tam se mi zadaří přelézt tři bouldry z osmi. Po asi šesti hodinách lezení ukončuji mé snažení a odevzdávám svůj výsledek.
Bouldry byly povedené, až na jeden u kterého byla výška více než výhodou, ale takový boulder se vždycky někde objeví a jsem rád, že byl jenom jeden. Takže stavěčům velká pochvala. Akorát pro příště bych pořadatelům doporučil trošku pozměnit systém kvalifikace - bylo by třeba stejně bouldrů jako teď, ale každý boulder by měl svoji hodnotu (nejlehčí 10 bodů, nejtěžší 1000 bodů...nebo tak něco) a pořadí by se sestavilo z například osmi nejtěžších vylezených bouldrů každého jednotlivce. Dalo by se tak vyhnout tomu, aby ti nejlepší museli kvůli postupu do finále lézt všech 21 bouldrů ikdyž více jak polovinu dají všichni na první a nijak je nerozřadí. Finalisti by pak mimo jiné na finále nebyli tolik zničení a diváci by měli možnost vidět ještě povedenější výkony. Přecejenom síly a hlavně kůže není při závodech na rozdávání.
Do finále jsem se nedostal, ale díky účasti téměř celé české špičky to byla paradní podívaná. Atmosféra hustá stejně jako speakerovi řeči a afterparty stejně tak.
Závod překvapivě vyhrál autor nejtěžšího bouldru světa Adam Ondra, který jediný s Martinem Stráníkem vylezl všechny čtyři finálové problémy. Oproti Marťasovi měl ale lepší pokusy. Třetí místo putovalo na Slovensko Peteru Doležajovi. V babách vyhrála Péťa Růžičková, druhá byla Katka Fickuliaková (SK) a třetí teprve čtrnáctiletá Katty Zachrdlová.
Po letošním ročníku můžu opět říci, že Mejcup má pro mě i nadále nálepku nejlepšího českého závodu.


jeden z bouldrů na Rajčeti

Fotky se bohužel dost nepovedli, takže žádné použitelné nemám. Ale až budou nějaké oficiální přihodím sem link.

1 komentář:

  1. Bylo to super, bezkonkurenčně nejlepší akce za tenhle rok. Jenom škoda, že jsme zapoměli trošku fotit no... ;-)

    OdpovědětVymazat