středa 12. února 2014

Flapjack 7C+/8A a další překvapení

Dneska jsme společně s Šárušou opět vyrazili bouldrovat k Humpolci do Panského lesa. Ráno nás trošku překvapuje jaký je teplo a ještě cestou svlékáme přebytečné vrstvy oblečení. 
Kolem jedenácté už pokouším Varhaníkovou panenství, ale blána zůstane neporušená. Materiál je dost ostrej a tak raději propůjčuji bouldrmatku své drsnější polovičce. 

Varhaníkovo panenství 7B

Ta nekompromisně posílá dvě 4C na druháka a jdeme dál. 


Zastavujeme se až u kamenu, kde vede boulder Beránek 7B. Tam se chvíli zahřívám, beru lezečky a vidím přibíhat velkého psa. Raději vylezu na vedlejší kámen a čekám co se budě dít. Pes mi krade ponožku z boty a provokativně vyběhne za mnou nahoru na kámen a utíká někam pryč. Naštěstí ji po asi 50 metrech pouští a já ji po chvíli hledání nalézám, je pěkně poslintaná, ale mám ji. Potom si vyzkouším klíčový krok a jdu pokusovat. Na třetí pokus se mi překvapivě daří přelez, i když je výlez totálně zarostlej mechem a zateklej. Další zastávka je Peklo. Čeká tu na mě stejnojmenný boulder s klasifikací 7B+. Už jsem ho párkrát zkoušel, ale poslední krok mi vždy vystavil stopku. Dneska si jen tak ze srandy zkusím tento krok shybnout a daří se. Trochu boulder vysuším a jdu na ostrý pokus. Hned ten první je opět k mému překvapení přelezový. 

Peklo 7B+

Teď je zase na řadě Šáruše, která přes půl hodiny pokouší ňákej novej boulder na druhé straně od Přepiště dějiny. Nakonec ale boulder odolává. Bohužel (nakonec bohudík) jediný suchý boulder je Flapjack 7C+/8A. Je to super silový boulder ve stropě, kde je potřeba pořádně zabrat za malou krysu. To se mi asi po půl hoďce zadaří a s obrovskou radostí a dírou v prstu boulder přelézám. Asi prozatím můj nejtěžší boulder. :)

Flapjack 7C+/8A

Už se začíná stmívat, tak to balíme. 

Žádné komentáře:

Okomentovat